ZGŁOSZENIE DRUŻYNY DO ROZGRYWEK
1. Wstępnego zgłoszenia drużyny należy dokonać na mail: nowa.liga.basketu@gmail.com. W mailu powinny się znaleźć imię i nazwisko osoby kontaktowej (tzw. kapitana) wraz z kontaktowym numerem telefonu.
W odpowiedzi otrzymacie formularz zgłoszeniowy, który należy rzetelnie wypełnić i odesłać na ligowego mail’a. W formularzu zgłoszeniowym będzie również podany nr konta, na które należy przesłać stosowną kwotę wpisowego.
2. Drużyna, aby zostać dopuszczona do rozgrywek, musi w umówionym terminie (do 3. stycznia 2020) wnieść opłatę – wpisowe w wysokości 1700 zł.
3. Kilka dni po zakończeniu zapisów opublikujemy terminarz rozgrywek (pierwsza kolejka będzie miała miejsce prawdopodobnie w weekend 18/19.01). Dołożymy wszelkich starań, aby był jak najbardziej zbliżony do potrzeb drużyn i znany z możliwie jak największym wyprzedzeniem.
4. Termin rozgrywania spotkań w trakcie weekendu uzależniamy od naszych możliwości lokalowych oraz preferencji czasowych, jakie prześlą nam drużyny zgłoszone do rozgrywek.

DRUŻYNY
1. Skład każdej drużyny biorącej udział w rozgrywkach Ligi NBBA musi liczyć w całym sezonie minimum siedem (7) i maksimum piętnaście (15) zawodniczek. Po osiągnięciu limitu piętnastu (15) osób nie ma możliwości zgłoszenia kolejnych!
2. W Lidze NBBA nie ma ograniczeń ze względu na wiek. W przypadku zawodniczek niepełnoletnich drużyna ma obowiązek pojawiać się na meczu w towarzystwie pełnoletniego opiekuna (np. trenera lub grającej zawodniczki), a każda niepełnoletnia uczestniczka musi posiadać pisemną zgodę swoich opiekunów na grę, w której zapisane będzie, że zapoznano się z regulaminem ligowym.
3. W rozgrywkach NBBA nie mogą brać udziału zawodniczki posiadające status „zawodowca”. Rozumiemy przez to osoby, które biorą udział w rozgrywkach organizowanych pod egida Polskiego Związku Koszykówki (PZKosz) oraz okręgowych związków koszykówki. Zakaz dotyczy więc zawodniczek uczestniczących w rozgrywkach:
– BLK,
– 1. Liga Kobiet,
– 2. Liga Kobiet.

ORGANIZACJA ROZGRYWEK
System rozgrywek w pierwszej edycji Ligi NBBA uzależniony będzie od liczby zgłoszeń. O jego kształcie poinformujemy po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

O kolejności w tabeli decydują kolejno: “duże punkty”, bezpośrednie starcie, “małe punkty”, suma zdobytych punktów.

MECZE I ZASADY GRY
1. Mecze w Lidze UNBA rozgrywane są, z kilkoma wyjątkami, w oparciu o przepisy gry w koszykówkę FIBA.
2. Do meczu rozgrywanego w cyklu NBBA drużyna może zgłosić maksymalnie piętnaście (15) zawodniczek.
3. Drużyna zobowiązana jest do występowania w jednakowych, oznaczonych nie powtarzającymi się numerami strojach “sprawiających wrażenie jednolitych”.
4. Mecze sędziowane są przez licencjonowanych sędziów.
5. Gramy 4×10 minut – z niezatrzymywanym czasem gry, wyjątek to ostatnia minuta każdej kwarty i dogrywki oraz przerwy na żądanie.
6. Możliwa jest tylko jedna dogrywka. Jeżeli w jej wyniku nie poznamy zwycięzcy meczu o rozstrzygnięciu decyduje „złoty kosz”, czyli wygrywa ta drużyna, która po zakończeniu czasu gry jako pierwsza zdobędzie punkty.
7. Ograniczamy liczbę „przerw na żądanie”. Jest możliwość poproszenia o jedną (1) przerwę na żądanie w pierwszej połowie oraz o dwie (2) w drugiej połowie. W przypadku, kiedy drużyna wykorzystała już wszystkie przysługujące przerwy na żądanie ma możliwość jednokrotnego „przeniesienia piłki na pole ataku”. Może to jednak zrobić tylko w ostatniej minucie czwartej kwarty lub dogrywki.

👉 Kwestie organizacyjne

Ligę organizujemy dzięki technicznemu wsparciu firmy MM ProBasket, organizatora amatorskiej ligi koszykówki UNBA.
Mecze 4×10 – zegar zatrzymywany na ostatnią minutę każdej kwarty i dogrywki.
Hala z pełnowymiarowym boiskiem przy ul. Na Uboczu 9 na Ursynowie.
Dwóch arbitrów.
Stolik sędziowski wyposażony w elektroniczną tablicę pokazującą czas i wynik meczu.
Statystyki meczowe.

Wszelkie wątpliwości i zapytania w kwestiach związanych z rozgrywkami prosimy kierować pod numer telefonu 608-435-740 (Marcin Krysiak) oraz na adres e-mail: unba@poczta.onet.pl.

Wszystkim uczestniczkom Ligi NBBA życzymy pełnej realizacji zamierzeń i osiągnięcia zadowalających wyników oraz wzajemnego poszanowania podczas gry w nasz ulubiony sport, jakim niewątpliwie jest koszykówka.