1 kolejka – 23/24 Lut

Raport pomeczowy:

W II lidze próżno było w ten weekend szukać wyrównanych spotkań. Niektóre miały taki charakter przez jakiś czas, jednak ogólnie wszystkie zakończyły się co najmniej 10-punktową przewagą jednej ze stron.

Na uwagę zasługuje postawa powracających po przerwie Banksters, którzy bez większych problemów opanowali plac w konfrontacji z Ambitnymi Amatorami. Świetne zawody rozegrał Radosław Szeller (23 pkt, 11 zb, 3 as) wspierany dość intensywnie przez Daniela Łuszczyńskiego (15 pkt, 5 zb, 7 as).

Bardzo solidnie w starciu z Szery 18 zaprezentowali się Iniemamocni. Do zwycięstwa poprowadził ich Adam Wójtowicz (21 pkt, 8 zb) grający tego dnia na bardzo wysokiej skuteczności (9/11 z gry). Po przeciwnej stronie niesamowite zawody rozgrywał Dariusz Stefański (27 pkt, 4 zb), ale był zbyt osamotniony, by dać Szery 18 zwycięstwo.

Najbardziej wyrównany pojedynek kolejki rozegrali pomiędzy sobą Fasolki i Sztuk 30. Przez dwie kwarty obie strony szły łeb w łeb. Dopiero po zmianie stron wyraźną przewagę uzyskali panowie z Fasolek i to ona pozwoliła im na końcowy sukces. Po ich stronie najbardziej aktywny był Tomasz Jezior, który finalnie uzbierał na swoim koncie 18 punktów oraz 7 zbiórek. Całkiem solidnie wypadł również Maciej Rasiński (13 pkt, 7 zb). Sztuk 30 największe wsparcie otrzymali od Bartosza Domalewskiego (13 pkt) oraz Michała Muszyńskiego (10 pkt, 3 prz).

W pozostałych meczach na uwagę zasługuje występ Bartka Majewskiego (Hawajski Śnieg), który starcie z LAF zakończył z całkiem niezłą „linijką” (14 pkt, 5 zb. 8 as, 5 prz). Starcie TEKOpro z Warsaw Green Goose zdominowała rodzina Weikum: Albert (19 pkt, 6 zb) oraz Oskar (20 pkt, 2 zb). Obaj panowie zagrali na bardzo wysokiej skuteczności z gry.