3 kolejka – 09/10 Mar

Raport pomeczowy:

Vabank i NLB przeprowadzili egzekucje na swoich rywalach. PilkaNaHali.pl zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Wolves i Komandosi Jedzą Gwoździe zakończyli dwumeczowe serie zwycięstw. Tyle w skrócie na temat 3. kolejki w Pierwszej Lidze UNBA.

Allegro.tech vs. Wolves (69:67)
Ciekawy mecz o dwóch obliczach. Pierwsza połowa pod dyktando Allegro, którzy po dwudziestu czterech minutach cieszyli się z 14-punktowego prowadzenia (40:26). Po zmianie stron w głównej roli wystąpili Wolves, którzy robili co mogli, by odrobić straty, ale ostatecznie musieli pogodzić się z pierwszą porażką w sezonie. Nieprawdopodobnie aktywny w ataku Denis Agu (45 pkt – choć na umiarkowanej skuteczności 36 proc. z gry, 9 zb, 7 prz). Chłopak już wcześniej pokazał, że może być dla Allegro.tech sporym wzmocnieniem. Tym razem zdecydowanie zaszalał! W szeregach przeciwników skuteczni Konrad Toboła (17 pkt, 9 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl) oraz Krzysztof Wiśniewski (24 pkt, 7 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl).

PilkaNaHali.pl vs. Homies (64:58)
Obie strony do meczu przystępowały mając dokładnie ten sam cel – odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie. Szczęście dopisało mistrzom Drugiej Ligi. Aby tego dokonać musieli nieźle się napracować, bo przeciwnicy wytrwale walczyli aż do ostatnich sekund. Trzy wyrównane kwarty sfinalizowane udanym finiszem PilkaNaHali.pl w ostatniej odsłonie. Do zwycięstwa poprowadzili ich Tomasz Mrzygłód (13 pkt, 15 zb, 1 as, 4 prz, 1 bl) oraz bracia Kamil Hentosz (19 pkt, 4 zb, 4 as, 4 prz, 2 bl) oraz Damian Hentosz (17 pkt, 7 zb, 1 as, 3 prz, 1 bl). Na rzecz pokonanych najlepiej punktował Radosław Błachnio (18 pkt, 3 zb, 1 as, 3 prz, 1 bl).

Vabank vs. Litery (82:56)
Vabank po raz kolejny pokazali moc i bez większych problemów pokonali ligowych weteranów. Ci nawet przez chwilę nie byli w stanie nawiązać z nimi walki. Bardzo dobry mecz rozegrali Rafał Maciak (19 pkt, 3 zb, 1 as, 6 prz) i Bartosz Soboński (15 pkt, 6 zb, 2 as, 1 prz). Wśród pokonanych niesamowicie zaprezentował się Marcin Malczewski (25 pkt, 20 zb, 3 as, 1 prz) jednak wsparcia ze strony kolegów większego nie otrzymał.

Mprofi. pl vs. Komandosi Jedzą Gwoździe (89:74)
„Komandosi” w trzecim starciu sezonu zaznali wreszcie goryczy porażki. Trafili na wyjątkowo dobrze dysponowanych rywali, którzy w całym meczu trafiali co drugi rzut. Mprofi już w pierwszej połowie wypracowali sobie 27-punktową zaliczkę (28:55). Nic dziwnego, że nie zrobiła na nich wrażenia rewelacyjna trzecia kwarta przeciwników, którzy w dwanaście minut odrobili 14 punktów (55:68). W ostatniej odsłonie ponownie byli sobą nie dając przeciwnikom złapać kontaktu. Po mistrzowsku wynik trzymał dla nich Artur Saczuk (32 pkt, 7 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl) wspierany przez Marcina Kosierba (13 pkt, 9 zb, 1 as, 1 prz). Wśród „Komandosów” na wyróżnienie zasłużył Paweł Zalewski (28 pkt, 5 zb, 2 as, 4 prz).

NLB vs. Poughkeepsie Gypsies (108:56)
Wow!!! NLB byli w tym meczu drużyną z innej planety!!! Przeciwnicy zapewne do teraz nie wiedzą jak doszło do tak wysokiej porażki, a sprawa jest banalnie prosta. Rewelacyjny występ zaliczyli Kacper Błędowski (38 pkt, 11 zb, 11 as, 5 prz) oraz Jarosław Lange (36 pkt, 4 zb, 2 as, 3 prz). W sumie zdobyli 18 punktów więcej od całej drużyny przeciwnej!!!