Aktualności

 
 

16.03 - DRUGA LIGA UNBA – KONIEC RYWALIZACJI W GRUPACH

  • ALLEGORO.TECH i HB BETON BASKET KOŃCZĄ NA PIERWSZYCH MIEJSCACH
  • SZYBKIE ROZSTRZYGNIĘCIE W WALCE O CZOŁOWE POZYCJE
  • KLUCZOWE ZWYCIĘSTWA GRANDPA JUICE I WOLVES

Zakończyliśmy właśnie rywalizację w grupach. Była niezwykle zacięta i zdarzyło się w niej naprawdę sporo. Pozycje liderów zajęli ostatecznie ALLEGRO.TECH oraz HB BETON BASKET. Pierwszym dopomógł los, a w zasadzie przeciwnicy. Przed ostatnią kolejką Allegro musieli bowiem liczyć na potknięcie Literów w starciu z Kabaretem Starszych Panów. Wcześniejsza porażka w starciu z tą drużyną sprawiła, że przy identycznym bilansie to Litery zajęliby pierwsze miejsce w grupie B. Ci zrobili jednak wiele, by kwestia pierwszego miejsca rozstrzygnęła się po myśli Allegro. Starcie z „Kabaretami” rozpoczęli fatalnie (12:22) i do końca meczu nie było już im dane wyjść choćby na moment na prowadzenie. Było blisko, ale jednak tylko blisko. Tymczasem Allegro.tech po dość szczęśliwej wygranej z PilkaNaHali.pl ostatecznie mogą się cieszyć z zakończenia rywalizacji na fotelu lidera. HB Beton Basket nie mieli podobnych problemów. Ostatnie starcie sezonu było już tylko podsumowaniem świetnej postawy na przestrzeni całej rundy zasadniczej. Po tym, jak w starciu z INIEMAMOCNYMI drugiej porażki w sezonie doznali REMBLEY (do tego momentu to oni byli w pierwszej kolejności brani pod uwagę do wygrania grupy A) HBBB wystarczyło zwyczajnie wygrać z najsłabszą ekipą grupy PKO BP. Zrobili to w iście pokazowym stylu odprawiając beniaminka różnicą 60 punktów (96:36)!

Ogólnie trzeba przyznać, że kwestia „klepnięcia sobie” bezpośredniego awansu do ćwierćfinałów została rozstrzygnięta stosunkowo szybko. Ostatnia kolejka nie mogła tutaj już nic zmienić. HB Beton Basket i Rembley mieli pod tym względem spokój jeszcze na początku kwietnia. Dla Allegro.tech i Literów sprawa stała się jasna, kiedy w przedostatniej kolejce Kabaret Starszych Panów przegrali po naprawdę „hardcore’owym” meczu z WOLVES (31:32).

We właściwym momencie nastąpiło przebudzenie GRANDPA JUICE. Ta ekipa bardzo długo nie mogła rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść. Sezon rozpoczęli od pięciu porażek i wydawało się, że mimo wzmocnień ta edycja będzie dla nich bliźniaczo podobna do poprzedniej. Na szczęście potem było już dużo lepiej, a trzy wgrane starcia, w tym dwa arcyważne z DRIM TIM i AMBITNYMI AMATORAMI, pozwoliły im „załapać się” do play off do których wystartują, w zależności od wyniku starcia pre play off z jedenastej bądź dwunastej pozycji. Kilka słów podziękowania należy się z ich strony POUGHKEEPSIE GYPSIES, którzy w ostatnim meczu sezonu minimalnie wygrali ze wspomnianymi Drim Tim pozbawiając ich szans na czwarte zwycięstwo w sezonie.

Jak już napisałem przed nami krótka runda pre play off. Da ona odpowiedź na pytanie, która drużyna z którego miejsca rozpocznie rywalizację w play off, a więc poznamy zestaw par oraz będzie można skonstruować „drzewko” fazy play off.

MK

 
Nasi Partnerzy
Sponsorzy drużyn

 

Skontaktuj się z nami

tel. 608-435-740

e-mail: unba@poczta.onet.pl

 

 

Śledź nas

 
____________________________________________
Ursynowsko - Natoliński Basket Amatorski s.c.