16.03 - WARSZAWSKA LIGA MISTRZÓW – PO PIĘCIU KOLEJKACH

• POLIBUDA Z CZYSTYM KONTEM
  • SERIA UNIMEDU
  • ZWYCIĘSTWA DEBIUTANTÓW

Pięć kolejek za nami, a jedyną niepokonaną drużyną jest czwarta ekipa poprzedniej edycji, POLIBUDA 2013. Od pierwszego meczu sezonu grają naprawdę imponująco! Na szczególną uwagę zasługuje ich postawa po atakowanej stronie parkietu. Po demolce, jaką zgotowali debiutującym w Warszaskiej Lidze Mistrzów „Kotletom”, pod względem średniej punktów zdobywanych w każdym meczu są na pierwszym miejscu (ponad 88 pkt/mecz). Kiedy dodamy do tego tradycyjnie jedną z najlepszych defensyw (na tą chwilę 54,8 pkt/mecz) to mamy modelowy przepis na sukces. W minionych trzech kolejkach bez większych problemów uporali się z HW AGarte (84:70) i CPM MM ProBasket (82:58), o starciu z Warsaw Kotlets… może lepiej nie wspominajmy.

Nieco gorzej wiedzie się ostatnio mistrzom z UNIMEDU. W piątej kolejce wygrali z PKÓW, jednak wcześniej przegrali dwa mecze z rzędu. Ostatnia taka „seria” przydarzyła im się… w maju 2016 roku, więc można uznać to za spore wydarzenie. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że porażek doznali w konfrontacjach z naprawdę gorącymi ekipami. Piaseczusets, którzy jako pierwsi odprawili mistrzów, zagrali wybitnie ofensywne zawody kończąc je z 95-punktową zdobyczą (95:81). W czwartej kolejce doszło do konfrontacji z HW AGarte. Ci byli niezwykle zmobilizowani, bo przystępując do meczu legitymowali się bilansem 1-2. Kolejna porażka oznaczałaby dla AGarte jeden z najgorszych startów w najwyższej klasie rozgrywkowej od lat! Mecz dla obu stron był niezwykle wymagający, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Świetnie grał Łukasz Zajączkowski utrzymując swoją drużynę przez cały mecz „w grze”. Jego występ przyćmił Michał Hauser trafiając „trójkę” na wagę zwycięstwa na kilka sekund przed końcem starcia (79:78).

Coraz śmielej poczynali sobie ostatnio WARAW KOTLETS. Mistrzowie pierwszej ligi już w trzeciej kolejce byli bardzo bliscy sukcesu. NTL musieli nieźle się namęczyć, by w ostatniej kwarcie starcia obronić wywalczone wcześniej prowadzenie. „Kotlety” dzielnie gonili rywali. Ostatecznie musieli jednak uznać ich wyższość. W czwartej kolejce mecz ułożył się „Kotletom” już dużo lepiej. Ich ofiarą padli Nola, którzy w decydującej o losach starcia kwarcie nie byli w stanie zatrzymać pary Aleks Ilczuk – Krzysztof Pacholec. Świetne mecze rozgrywa Darek Kubica, który już dwukrotnie gościł w zestawieniu pięciu najlepszych występów kolejki, a ogólnie plasuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji MVP.

Sukces zapisali na swoje konto również BC LITUANICA. Udało im się wykorzystać kłopoty chłopaków z PKÓW, którzy do starcia z „Litwinami” przystąpili w dość mocno okrojonym składzie. Choć po stronie pruszkowian po raz kolejny ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Dominik Czubek (ogólnie uzbierał ich 31), to przeciwnicy przez cały mecz nie odstępowali ich na krok. W ostatnich minutach meczu to oni mieli wciąż więcej paliwa w bakach, co zaowocowało wysoką zdobyczą punktową, wygraną ostatnią odsłoną i całym meczem.

Naprawdę solidnie prezentują się ostatnio NTL FB NINJA. W trzeciej kolejce wygrali mecz z Warsaw Kotlets, który – zwłaszcza w końcówce – kosztował ich sporo nerwów. W kolejną niedzielę NTL nie mieli już takich zmartwień, bo rywale z Jednostki nie byli w stanie nawiązać z nimi walki. W zasadzie tylko w pierwszej kwarcie udało im się nieco zaskoczyć. Prowadzili 8 punktami (24:16), jednak zanim doszliśmy do połowy spotkania z przewagi nic już nie zostało. Po zmianie stron miała już miejsce permanentna demolka. NTL wygrali trzecią kwartę aż 18 punktami (27:9) i na spokojnie cały mecz. Do puli dorzucili ostatnio zwycięstwo nad Nola. Ci również nie okazali się dla nich wymagającym przeciwnikiem.

„Czerwoną latarnią” WLM pozostają Ostap Rusztowania. Jako jedynym nie było im jeszcze dane wygrać meczu. Na tą chwilę dość wyraźnie odstają od reszty stawki. Na ich usprawiedliwienie należy stwierdzić, że jak dotąd mieli niezwykle wymagając terminarz. Za nimi są już starcia z Polibudą, MB Motors Piaseczusets oraz Unimedem.