Aktualności

 
 

16.03 - TRZECIA LIGA UNBA – PO PIĘCIU KOLEJKACH

  • HAWAJSKI ŚNIEG W DOŁKU
  • UNDERDOGS NIE MOGĄ USTABILIZOWAĆ FORMY
  • VABANK, TEKOpro I SIXERS WALCZĄ O „POOL POSITION”

Nie na długo było dane cieszyć się zawodnikom Hawajskiego Śniegu z pierwszej pozycji w tabeli III ligi. Minęły trzy tygodnie, a ich sytuacja zmieniła się nie do poznania. Nie tylko opuścili pozycję lidera, ale na tą chwilę w zasadzie w ogóle wypadli z walki o miano najlepszej drużyny pierwszej części sezonu zasadniczego. Oczywiście można zawsze powiedzieć, że nie ma to większego znaczenia, jednak seria trzech porażek z rzędu jest dość… niepokojąca.

UNDERDOGS. Równie imponującej serii co „Hawajczycy” nie mają, ale ilość zwycięstw na koncie dokładnie taka sama i z pewnością ich nie cieszy. Wszystko przez zdobycze punktowe przypominające sinusoidę. Co ciekawe dla Underdogs nie ma tutaj znaczenia przeciwnik. Wystarczy przejrzeć ich wyniki. Wygrane mocnymi z Sixers (46 punktów) i w sumie nadal niezłymi Hawajskim Śniegiem (51) przeplatali fatalnymi występami przeciwko Vabank (26 punktów!) oraz ostatnio okupującym przedostatnie miejsce w tabeli Szery 18 (34). Jedno jest pewne, potrafią grać i jeżeli tylko jakoś ogarną swoją formę, to ich sytuacja w tabeli powinna ulec zdecydowanej poprawie.

Od peletonu niewielkiej III ligi urwała nam się całkiem pokaźna „grupa ucieczkowa”. VABANK, TEKOpro I SIXERS toczą wyrównaną walkę o miano najlepszych po pierwszym etapie. Będzie to do pewnego stopnia zwycięstwo w sferze mentalnej. Pozwoli liderowi bardziej uwierzyć w siebie. Jest jednak jeszcze jedna istotna korzyść. Im wyższe miejsce w tabeli III ligi po pierwszym etapie tym w drugiej części rundy zasadniczej drużynom przyjdzie się mierzyć ze słabszymi rywalami, co z kolei daje większą szansę utrzymanie fotela lidera i lepsze rozstawienie przed play off. Najmniejsze szanse na „pool positon” mają Sixers, którzy choć obecnie pierwsi, to jednak mają na koncie dwie porażki. W dość dobrej sytuacji są Vabank, którym do rozegrania pozostały starcia z Play i Szery 18. TEKOpro i Sixers będą jeszcze mieli okazję powalczyć w bezpośrednim starciu. Jest dość prawdopodobne, że ten mecz może przegranego kosztować spadek na trzecią, a być może nawet czwartą pozycję w tabeli.

 
Nasi Partnerzy
Sponsorzy drużyn

 

Skontaktuj się z nami

tel. 608-435-740

e-mail: unba@poczta.onet.pl

 

 

Śledź nas

 
____________________________________________
Ursynowsko - Natoliński Basket Amatorski s.c.