Aktualności

 
 
  • 9.02 - WARSZAWSKA LIGA MISTRZÓW – ZAPOWIEDŹ SEZONU.

    W 44. Sezon WLM wchodzi nieco odmieniona. Do wrót najwyższej klasy rozgrywkowej zapukali (i zostali wpuszczeni) młodzi zawodnicy z WARSAW KOTLETS oraz BC LITUANICA. Pierwszym udało się wywalczyć bezpośredni awans po pokonaniu w finale I ligi drużyny Shamrocks One. Drudzy musieli nieźle się napracować, aby wykazać swoją wyższość nad opuszczającymi tym samym szeregi WLM Żubrami. Obie rozpoczynające swoją przygodę z „klasą mistrzowską” ekipy, niewątpliwie rządne sukcesów. Dla „Kotletów” będzie to już drugie starcie z tym poziomem rozgrywek. „Litwini” sprawdzą swoje możliwości po raz pierwszy.

    Tytułu mistrzowskiego będą tym razem bronili zawodnicy UNIMEDU, którzy po bardzo ciekawym finale pokonali w styczniu HW AGARTE. W przerwie międzysezonowej nasi świeżo upieczeni mistrzowie potwierdzili swoją wartość ogrywając pozostałych uczestników współorganizowanego przez UNBA warszawskiego „Final Four”, czyli turnieju o miano najlepszej drużyny w stolicy. Ich najgroźniejszymi rywalami będą zapewne właśnie HW AGarte oraz POLIBUDA 2013 oraz MB MOTORS PIASECZUSETS, czyli ekipy, które już w poprzednim sezonie miały wielką ochotę na tytuł mistrzowski.

    Nie bez szans są również pozostali. W szeregach Warszawskiej Ligi Mistrzów znajduje się kilka ekip o sporym potencjale, który tylko czeka, aby go uwolnić. Wystarczy wspomnieć drużynę PKÓW, która grając z późniejszymi mistrzami w ćwierćfinałach była naprawdę bliska ich eliminacji. Ostatecznie, po dwumeczowej konfrontacji, panowie z Pruszkowa ulegli Unimedowi, ale zaledwie 1 punktem! Prócz nich mamy jeszcze CMP MM ProBasket, OSTAP RUSZTOWANIA czy NTL Blachy Pruszyński, które to drużyny w poprzednim sezonie pokazały, że potrafią nawiązywać wyrównaną walkę z czołówką.

    Blisko play off byli w 43. edycji zawodnicy NOLA. Ich „roster” krystalizował się w trakcie sezonu i widać było, że potencjał jest całkiem niezły. Nie ma wątpliwości, że tym razem będą chcieli pójść o krok dalej i zakwalifikować się do fazy pucharowej. Ciekawie zapowiada się również skład JEDNOSTKI. Mistrzowie z 38. edycji przeżywali ostatnio trudne chwile, zaliczyli nawet spadek z WLM. Na szczęście w roli ich dobroczyńców postanowili wystąpić Shamrocks One. Odchodząc z UNBA oddali swoje miejsce swoim barażowym rywalom. Z dobrych źródeł wiadomo, że ten sezon może okazać się w przypadku Jednostki przełomowy. Chodzą plotki, że w trakcie przerwy ich "management" był bardzo aktywni na rynku „wolnych agentów”.

 
Nasi Partnerzy
Sponsorzy drużyn

 

Skontaktuj się z nami

tel. 608-435-740

e-mail: unba@poczta.onet.pl

 

 

Śledź nas

 
____________________________________________
Ursynowsko - Natoliński Basket Amatorski s.c.