Strona Główna

 
 

22.09 - TYM RAZEM W 57. Tyle właśnie drużyn zgłosiło się do uczestnictwa w 43. edycji Ligi UNBA. Mamy kilka "nowych twarzy", które z pewnością postarają pokazać sięz jak najlepszej strony. Być może są wśród nich takie, które mocno namieszają na naszej "ligowej mapie". Sezon rozpoczynamy od kilku istotnych zmian organizacyjnych.

W Warszawskiej Lidze Mistrzów wraca stare, co wcale nie oznacza, że gorsze. Rywalizacja ponownie będzie się toczyła w gronie 12 zespołów. Reorganizacja była możliwa, ponieważ z gry w Lidze UNBA zrezygnowali Room Escape Warszawa, Warsaw Boars, BENG!. Decyzja tych osatatnich to spore zaskoczenie biorąc pod uwagę, że w poprzedniej edycji udało im się wywalczyć trzecie miejsce, a ich postawa wz meczu na mecz wyglądała coraz lepiej. Ligę Mistrzów opuścili również - z własnej woli - Sochangeles, jednak tą drużynę zobaczymy w tej edycji po prostu pięterko niżej. Wcześniej, w ramach sportowej rywalizacji grono "mistrzowskie" opuścili Shamrocks 1.0, a ich miejsce zajmą w tym sezonie zawodnicy AZS SGGW. Ogólnie chodzą słuchy o licznych roszadach kadrowych, więc sezon zapowiada się co najmniej intrygująco.

Dla odmiany w 1 lidze postawiliśmy na odwrotny trend, a więc rozszerzenie. Do wspomnianych Sochangeles oraz Shamrocks 1.0 (występujących od tej edycji jako ShamrocksOne) dołączą co lepsze ekipy 2-ligowe oraz dwa zupełnie nowe zespoły, Na Kolana oraz Warsaw Bastards, tworząc szerokie 16-drużynowe zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Rywalizacja nabierze rumieńców, a faza play off wydłuży się rozpoczynając od 1/8 play off.

2-ligowców również nie ominą zmiany, choć patrząc na wyższe ligi tutaj są one minimalne. Grono 18 drużyn będzie miało sobie jak zwykle sporo do udowodnienia, a kulminają całej zabawy będzie, tak jak w przypadku 1 ligi, długa faza play off.

Najniższa klasa rozgrywek to nieodmiennie wielka niespodzianka. Tutaj do ostatnich chwil zapisów nic nie wiadomo. Zmienna liczba drużyn powoduje, że co sezon mamy inny system rozgrywek. Tym razem ekip będzie 11. W gronie tym powracający po półrocznej przerwie Starzy oraz całkowicie nowi w naszym gronie PKO SA oraz Sixers. Rozgrywki składać się będą z długiej rundy zasadniczej, w której każda drużyna dostanie okazję skonfrontowania się ze wszystkimi pozostałymi w stawce oraz, na koniec, fazy play off. W niej najlepsza ósemka powalczy o mistrzostwo i możliwość awansu do 2 ligi.

Na koniec informacja na temat terminarza. Ten rozpoczniemy publikować od niedzieli systematycznie prezentując zestawienia na kolejne weekendy.

 

 
Nasi Partnerzy
Sponsorzy drużyn

 

Skontaktuj się z nami

tel. 608-435-740

e-mail: unba@poczta.onet.pl

 

 

Śledź nas

 
____________________________________________
Ursynowsko - Natoliński Basket Amatorski s.c.