2. LIGA: DRUŻYNY, GRUPY, TERMINARZ NA 25/26.09

49. sezon “Perfumeria Tagomago.pl Basketliga UNBA” uważamy za rozpoczęty. Prezentujemy Wam świeżutki terminarz pierwszego weekendu, podział na grupy oraz system rozgrywek. W zasadzie tę część sezonu należałoby traktować jako 2-ligowe kwalifikacje, ale o tym już w poście.

Do rozgrywek przystępujemy w gronie 24 drużyn. Poniżej prezentujemy pełną listę z podziałem na grupy. W dalszej części postu dowiecie się, co z tego podziału wyniknie.
“A”
🏀 AMBITNI AMATORZY
🏀 GoForTheWin.pl
🏀 HANTLE I GARY
🏀 HAWAJSKI ŚNIEG
🏀 LITERY
🏀 WARSAW GREEN GOOSE
“B”
🏀 AMIGOS
🏀 BANKSTERS
🏀 HOMIES
🏀 TACO TEAM
🏀 TEAM EUROPE
🏀 WOLVES
“C”
🏀 CM PETRA MEDICA
🏀 INIEMAMOCNI
🏀 NLB
🏀 ORŁY TEMIDY
🏀 THUNDER FALCONS
🏀 WARSAW SHARKS
“D”
🏀 FASOLKI
🏀 LIT
🏀 RUN’N GUN
🏀 SAHEL
🏀 TEKO PRO
🏀 VABANK
W nadchodzących rozgrywkach weźmie udział 38 drużyn. 14 z nich z różnych powodów – głównie na podstawie wcześniejszych klasyfikacji – zostało zakwalifikowanych do 1. Ligi. Pozostałe ekipy, a zostało ich jak już pisaliśmy 24, weźmie udział w rozgrywkach 2/3 Ligi. Rozgrywki zostaną podzielone na dwa etapy.
🏀 I ETAP: Kwalifikacje. Będziemy mieli cztery grupy (ABCD jak widać powyżej), w każdej po 6 drużyn. W grupach drużyny zagrają systemem “każdy z każdym”, czyli rozegrają 5 spotkań. Po zakończeniu kwalifikacji trzy pierwsze drużyny z każdej z grup (miejsca 1-3) trafią do 2. Ligi, a kolejne trzy (miejsca 4-6) do 3. Ligi.
🏀 ETAP II – 2. Liga: podzielimy drużyny na dwie grupy (AB) – w każdej po 6 drużyn. W grupach drużyny zagrają systemem “każdy z każdym”, czyli rozegrają 5 spotkań. Po zakończeniu tego etapu pierwsze 4 drużyny z każdej grupy (miejsca 1-4) zagrają w play off systemem 1A-4B, 1B-4A, 2A-3B, 2B-3A. Pozostałe drużyny (z miejsc 5-6) zagrają w play out systemem 5A-6B, 5B-6A.
Play off: system pucharowy; jeden mecz w każdej rundzie; w 1/4 pokonany odpada z dalszej rywalizacji; w 1/2 zwycięzcy awansują do finału, pokonani grają o 3. miejsce. Mistrz i wicemistrz zagrają w barażach z drużynami z 1. Ligi. Nie ma bezpośredniego awansu do wyższej ligi, co wynika wprost z założeń i systemu rozgrywek 1. Ligi.
Play out: “odwrócony” system pucharowy (przegrany gra dalej); w 1/2 pokonany gra dalej; w 2. rundzie przegrany spada automatycznie do 3. Ligi, a zwycięzca gra w barażu z mistrzem 3. Ligi.
🏀 ETAP II – 3. Liga: podzielimy drużyny na dwie grupy (AB) – w każdej po 6 drużyn. W grupach drużyny zagrają systemem “każdy z każdym”, czyli rozegrają 5 spotkań. Po zakończeniu tego etapu pierwsze 4 drużyny z każdej grupy (miejsca 1-4) zagrają w play off systemem 1A-4B, 1B-4A, 2A-3B, 2B-3A. Pozostałe drużyny (z miejsc 5-6) zakończą sezon pojedynczym meczem z “równoległą” drużyną z sąsiedniej grupy.
Play off: system pucharowy; jeden mecz w każdej rundzie; w 1/4 pokonany odpada z dalszej rywalizacji; w 1/2 zwycięzcy awansują do finału, pokonani grają o 3. miejsce. Mistrz awansuje bezpośrednio, a wicemistrz zagra w barażach z drużynami z 2. Ligi.
Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania, czy uwagi, to zachęcamy Was do pisania na nasz ligowy mail ligaunba@gmail.com. Możecie również komentować ten post na naszym facebookowym profilu, gdzie został udostępniony.
Wierzymy, że to, co udało nam się wymyślić przypadnie Wam do gustu. Życzymy Wam udanej zabawy i pasjonującej rywalizacji!
UNBA – z pasji do basketu‼🏀❤️